7 דברים שאפשר לעשות עם עבודות גבס

הגבס הוא הכוכב הבלתי מעורער של שיפוץ ושדרוג הבית. זהו חומר זול יחסית, המאפשר עיצוב נוח מאוד. בנוסף, ההתקנה של הגבס פשוטה ביותר, ומשקלו הקל מאפשר הקלת עומסים בבנייה. ריכזנו עבורכם שבעה רעיונות לעבודות גבס שישדרגו את הבית שלכם ויוסיפו לו מאפיינים ייחודיים בעבודה פשוטה יחסית.

ספריית גבס

אחד הקשיים המרכזיים בבחירת ספרייה לבית היא הגודל. גם אם מצאתם ספריה שמוצאת חן בעיניכם, קיים סיכוי גבוה שהגודל, ברוחב או באורך, לא יתאים, או לא יתאים בדיוק לחלל שבו תכננתם למקם אותה, ותצטרכו להשקיע הרבה מאוד כסף בהזמנת ספריה בהתאמה אישית. ספריית גבס תפתור את הבעיה הזו כיוון שהיא תותאם בדיוק למידות שאתם רוצים, בלי תוספות ועבודה מיוחדת, וממילא היא נבנית בהתאם לחלל. תוכלו לתכנן ספריה בעצמכם ולפנות לבעל מקצוע שיבצע את העבודה, או להפקיד גם את מלאכת התכנון בידי בעל המקצוע, בהתאם לצרכים שלכם.

הנמכת תקרה

בבתים בעלי תקרה גבוהה במיוחד יתן לעשות שימוש בגבס לצורך הנמכת התקרה, כדי ליצוק אווירה חמה ואינטימית יותר, כדי להתקין מזגן מיני-מרכזי או לכל צורך אחר, דקורטיבי או פרקטי. הנמכת תקרות בגבס מוסיפה עניין לחלל, ומוציאה אותו מהסתמיות ומהווה דרך נהדרת ליצירת אפקטים מיוחדים בתאורת הבית על ידי הסתרת גופי תאורה ויצירת משחקי אור וצל או תאורה עמומה בעזרת התקרה המונמכת.

נישות דקורטיביות

בעזרת עבודות גבס תוכלו להוסיף אלמנטים דקורטיביים רבים לחלל הבית: תוכלו להוסיף מדפים מעוצבים שיתנו לחלל מראה ייחודי,  ליצור חיפויי מנורות בגבס, ליצירת גופי תאורה מינימליסטיים שיאפשרו מגוון רחב של אפשרויות עיצוב סביבם, יצירת נישות, ועוד. הגבול הוא בדמיון שלכם או של מעצב הפנים שתעבדו איתו.

הסתרה של טעויות עיצוב

חשוב להבין שטעויות עיצוב לא חייבות להיות פשלות בבנייה. כמו בביגוד, כך גם בעיצוב הבית – האפנה משתנה, ומה שאהבתם לפני שלוש שנים עשוי לעורר בכם חוסר נוחות היום. בעזרת עבודות גבס תוכלו להעלים פגמים שאתם רואים בבית ללא צורך בשיפוץ מסיבי. כך לדוגמה, תוכלו לבנות קירות כפולים שיסתירו דלתות הזזה וקירות שמעוצבים בצורה שאינכם אוהבים.

החלפה של פריטי ריהוט מיושנים

גמישותו של הגבס מאפשרת לעצבו בשלל דגמים ועיצובים ככל העולה על דעתכם. תוכלו להחליף  פריטי ריהוט מיושנים בעבודת גבס מיוחדת שתוסיף מראה מיוחד לחלל. מדפים מרחפים, ארונות מטבח, ארונות אמבטיה ואפילו ספסלי ישיבה. את כל אלה ועוד תוכלו ליצור באמצעות גבס במגוון עיצובים מרתקים.

 הוספת מקומות אחסון

האדם המודרני צובר פריטים כמו נמלים בחודשי הקיץ, וכמעט כל בית זקוק בשלב כלשהו למקומות אחסון נוספים. בעזרת עבודות גבס תוכלו לעצב מסגרת ומדפים, ובהוספת דלת הזזה ייווצר ארון אחסון נהדר.

קיר מדיה

הגבס מאפשר שילוב בין עיצוב מיוחד ופונקציונליות. תוכלו ליצור בסלון קיר מדיה שישלב שימושיות רבה ועיצוב מודרני. הקיר יכלול התקן ייעודי למסך שטוח, נישות לרמקולים ומקום לאחסון הממירים. בנוסף, הכבלים הרבים של המכשירים השונים יכנסו לתעלות מיוחדות שיעוצבו בגבס כך שלא יפריעו לעין.

השארת תגובה