מהו העיצוב האורבני?

בכל תחום וענף נדמה שישנם טרנדים המתחלפים עם טרנדים חדשים במחזוריות סדירה. המרה של טרנד אחד באחר שכיחה בעיקר בתחום של העיצוב אשר מונע בעיקרו על ידי מגמות עכשוויות ומעצבים שונים. לצד הטרנדים אשר מחליפים אחד את השני דרך קבע, ישנן גם הקלאסיקות אשר תופסות מקום קבע ומקבעות את מקומן ומעמדן. כיום אחת הגישות העיצוביות השלטות היא העיצוב האורבני אשר חללים רבים, החל ממשרדי הייטק, דרך בתים פרטיים וכלה בבית מלון מעוצבים על פי מאפייניו של העיצוב האורבני.

מכניסים את העיר אל החלל

כשמדברים על אומנות סביבתית ועיצוב אורבני, מתייחסים לעיצוב אשר מקפל בתוכו סגמנטים שונים מהעיר ומכתיב בחלל קצב הפועם מלבה של העיר. כאשר מדברים על הנראות של החללים המעוצבים בעיצוב אורבני, ניתן לחשוב על סיגמנטים של אביזרים תעשיתיים, מכונות משומשות וחדשות אשר הופכות לפריט עיצובי, זיקה למכאניקה וחללים רחבים ופתוחים. מאחר והעיצוב אורבני מורכב בחלקו הגדול מהרצון להכניס את אלמנט העיר אל תוך החלל, גם החומרים בהם נעשה שימוש הינם בעלי זיקה לעיר: מתכות, יציקות בטון, זכוכיות ואבנים שבעזרתם הופכים את החלל למוקד עיצובי ייחודי ומרשים.

הצבע השלט

כאשר מדובר על עיצוב אורבני, הצבע השלט בעיצוב זה הינו אפור. בחללים המעוצבים בעיצוב זה ניתן לחזות בקירות גדולים בצבע האפור שהינו בעל מניפה רחבה של צבעים – החל מגוונים בהירים ועד גוונים כהים. הצבע האפור משמש מעין בסיס ניטרלי אשר עליו אפשר ליצוק כל רהיט או סיגמנט עיצובי אחר ולהיות בטוחים כי תהיה הרמוניה בין הקיר ובין שלל המרכיבים הלוקחים חלק בשלם הסופי.

משדרגים את הנראות עם זיקה מהעיר

העיצוב האורבני דוגל בהכנסת אלמנטים מהעיר הגדולה אל תוך החלל בו אנו שוהים ונדמה כי אחד האלמנטים המובילים ביותר בעיצוב האורבני הוא האריחים. את האריחים תוכלו לשלב בחדרים שונים, החל מהמשרד, דרך חדר השינה וכלה בחדר הרחצה. האריחים מעניקים מראה שיקי ייחודי. בעיר הגדולה האריחים מוכרים בעיקר מחומות גבוהות או מריצוף בתחנות המרכזיות השונות, אך מה שבעיר מצטייר כעיצוב שולי, בבית נותן טון עיצובי.

איך נעצב את הבית בעיצובי אורבני?

תורת העיצוב אינה כל כך פשוטה תמיד ועל מנת להגיע לתוצאה עליה אנו חולמים עלינו להסתייע בשירותיו של איש מקצוע אשר הינו בעל זיקה ייחודית לתחום העיצוב שביכולתו לעצב מאפס את חלל החלומות שלנו. בעזרת עבודה משותפת וחזון משותף ניתן יהיה לעצב את החלל שתרצו בעיצוב אורבני.

השארת תגובה