שימוש בבטון בפרויקטים אדריכליים

בטון הוא אחד מהחומרים הכי בסיסיים בבנייה. רבים מאתנו חושבים שבטון הוא רק חומר שנועד לעצב ולייצב את שלד הבית ואין לו שימושים באדריכלות אלא רק בבנייה עצמה. העיצוב של הבית יכול לעלות בכמה רמות בשימוש נכון של בטון לצרכים שונים כמו החלקת בטון לרצפה מעוצבת, יצירת שולחנות וכולה. יש הרבה דברים שלא ידועים לכולנו על שימושיו הרבים של בטון וכדאי להעשיר מעט את הידע שלכם לפני שאתם סוגרים את תהליך עיצוב ביתכם החדש.

קירות מעוצבים על ידי הצבת לוחות בטון

לוחות בטון על הקיר ניתן לראות אפילו בלי שבכלל נבחין שמדובר בבטון. רק שנוגעים בקיר כזה אפשר להבין שזהו לא קיר רגיל, וסביר להניח שנופתע לגלות שהחומר שמרכיב אותו הוא אותו חומר שסולל כבישים ובונה בניינים גבוהים, הלוא הוא בטון. לוחות בטון מעוצבים אפשר להתקין בצורה מהירה ואפילו יבשה ללא יצירת לכלוך רב. הם מתאימים לכל סגנון עיצוב, מסחרי, משרדי או ביתי, וניתנים בכל גודל לפי גודל הקיר. הגוון של החומר מתקבל בעת הכנת התערובת וניתן לשלוט בו לפי בקשת הלקוח.

מתאים אפילו לחדרי רחצה

גם מקלחות ושירותים אפשר לעצב עם בטון. אמנם אלו אלמנטים לא מוכרים אך זוהי לא בדיחה, שירותים מעוצבים בבטון יכולים להיות יפהפיים לא פחות מעיצוב בשיש או קרמיקה ואפילו יפים ומיוחדים יותר. הבטון מקנה מראה מלכותי ואסתטי. אפשר להוסיף על הבטון דוגמאות שונות וכך המראה יהיה מושלם.  החיפוי בבטון נאטם כדי למנוע החלקה, שחיקה והכתמה. עיצוב זה מונע החלקה בגלל חיכוך טוב יותר מאשר חומרים אחרים דבר שגם מוסיף לבטיחות.

בטון מוחלק לרצפה מושלמת

ניתן לשטח את הבטון על משטחי רצפה גדולים, אפילו גדולים מאוד, וכך ליצור שכבת רצפה אחידה ומיוחדת שכולה עשויה בעצם כמקשה אחת. הבטון המוחלק מגיע בשלל גוונים וצבעים ויכול להיות מותאם לכל סוג קירות ולכל עיצוב, לפי בחירה. בטון מוחלק מצטיין בהולכת חום ולכן רצפת בטון כזו מעולה לחימום תת רצפתי.

בטון מוחלק כבר תופס חלק בבתים רבים בעיקר בגלל הצד הדקורטיבי שלו, המראה מיוחד ויוקרתי. אם יש בעיה נפוצה ומעצבנת ותחושה שכולנו רוצים להימנע ממנה היא הליכה על רצפה בחורף ללא גרביים או נעליים. עם בטון מוחלק על הרצפה גם החוויה זו תישכח מהר כיוון שההליכה תהפוך לחוויה, תתפלאו לראות ולהרגיש על כפות רגליכם את ההבדל.

ברים, דלפקים, שולחנות וגינות

בטון מוחלק לעיצוב של אביזרים ופריטים שונים בחלקים בביתנו יכול לפתור לנו המון בעיות ואפשרויות לעמידות בפני מפגעי מזג אוויר. כך למשל, נוכל  לעצב שולחנות שיהיו גם בתוך הבית וגם בגינה או במרפסת מבלי לחשוש ששמש תזיק לצבע או שהגשם ייצור כתמים. שולחנות גינה מבטון הם פתרון מעולה לחששות אלו בנוסף לעיצוב מודרני וחדשני במגוון אפשרויות.

אם אי פעם חשבתם על בר בבית, עם משקאות להכנת קוקטיילים, או אפילו בר להכנת גלידות או ספרייה, כדאי שתשקלו את האפשרות של עיצוב בבטון. עיצובים כאלה יקנו מראה כל כך מיוחד שאין מי שלא יתפעל. אפילו שולחנות עבודה לבית, כאלה שנניח עליהם ספרים או מחשב יכולים להתאים לעיצוב בבטון ולהחזיק מעמד לאורך שנים.

השארת תגובה