ההבדל בין מבנה נייד דומה למבנה רגיל

כל מי שיצא לקמפינג זכה בוודאי לראות מבנים ניידים אשר עומדים בשטח ובהן לנות משפחות אשר מבלות שם את ימי החופשה שלהם, כך גם כל מי שהגיע ליישובים שונים שעדיין לא הושלמו בניית הקבע שלהם וכן לא פעם אפשר לראות מבנה נייד במגוון רחב של אתרי בנייה למיניהם, לעיתים המבנה מיועד להיות כמין משרד, ולעיתים הוא משמש אפילו לאזור מנוחה בו ניתן לישון מעת לעת.

השימוש במבנה נייד הפך עם השנים למאוד פופולארי, הרבה בזכות העובדה שהאופי של המבנים השתנה. לא מדובר עוד בקרוואן צר ולא נוח, שאי אפשר להכניס בו יותר מבן אדם אחד, ומעורר אי נוחות כשהם נמצאים בתחום. כיום אנחנו יכולים למצוא מבנים ניידים בגדלים שונים, עם עיצובים מעניינים ולא מעט אלמנטים שהופכים כל מבנה נייד לבית לכל דבר.

כאן עולה השאלה שלא מעט אנשים שואלים את עצמם, האם מבנה נייד ניתן לעיצוב כמו מבנה רגיל, האם ניתן לעצב מבנה נייד כמו שמעצבים בית רגיל, באופן אישי, על פי רצוננו וצרכינו. לפני שנענה על שאלה זו, חשוב להבין שיש סוגים שונים של מבנים ניידים. אנחנו נציג אותם כעת ואז נוכל להמשיך:

בקתת עץ – לא הרבה יודעים אך גם בקתות עץ, צימרים למיניהם הם מבנים ניידים. הם נבנים כיחידה אחת ומותקנים במקום בו בוחרים להעמיד אותם.

קרווילה – מבנה נייד גדול ורחב, שמבחוץ לא תמיד נראה מבנה נייד, ויכול לשמש לשהייה ארוכה.

מבנה דיור – יחידת דיור לכל דבר, בגדלים שונים. מתאים לזוגות צעירים או לרווקים.

קרוואן בסיסי – כמו שציינו קראוון רגיל, יכול לשמש גם כמשרד.

האם ניתן לעצב מבנה נייד

כפי שניתן לראות, אנחנו יכולים למצוא שלל דוגמאות של מבנים ניידים. כעת עולה השאלה, האם ניתן לעצב אותם כמו מבנה רגיל והתשובה היא בעיקרון כן. הדוגמא הטובה ביותר הם בקתות עץ. כל בקתה מעוצבת בצורה אחרת, על פי דרישות המזמין, על פי שהוא מעוניין לספק ללקוחות שלו. כמובן שיש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר במבנה נייד שעשוי עץ ולא לבנים, אך עדיין אפשר לעצב אותו בצורות שונות, הן מבחינת כמות וגודל החדרים, והאמצעים שנמצאים בתוך המבנה (ג'קוזי, מקלחת, סאונה, מזגן, דוד שמש ועוד).

ההבדל בין מבנה נייד למבנה קבע הוא, שבמבנה קבע אפשר לשפץ במהלך הזמן, אפשר לשנות אותו. במבנה נייד זה לא תמיד אפשרי, מאחר ולא ניתן להוסיף חלקים או להסיר חלקים. מה שכן אפשר, זה להוסיף אלמנטים חיצוניים, כמו מחיצות בשביל ליצור הפרדה או שינוי במבנה. אך זה לא יהיה חלק אינטגראלי ממנו. עם זאת, ניתן לקבוע מראש כיצד המבנה ייראה כך שהוא יתאים לצרכים שלנו או של כל אחד שאמור להשתמש בו.

לגלריית הפרוייקטים שלנו לחצו כאן >>

השארת תגובה