דירה חדשה – המדריך מא' ועד ת'

רכישת דירה חדשה נחשבת להשקעה גדולה, אותה, מבצע האדם הממוצע (לא איש הנדלן) מספר פעמים ספורות בחייו. כבני אדם, אנחנו נוטים שלא לבצע שינויים גדולים (כרכישת דירה, למשל) ומעדיפים לזעזע את שגרת חיינו מעט ככל שניתן. זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך, שרכישת דירה חדשה חייבת להתבצע בשימת לב רבה ובבחינה מדוקדקת לא רק של הדירה עצמה, אלא אף של הסביבה, החלופות וקריטריונים נוספים, אשר עלולים להפוך את הבחירה שלנו בדירה מסוימת לשגויה ולאלץ אותנו להישאר במקום שאמנם "שלנו" על הנייר, אבל איננו חשים בו (או מתייחסים אליו) כ"בית".

פרויקט נדלן – מה אתם חייבים לבדוק מיד בהתחלה?

כאשר אתם רוכשים דירת פרויקט נדלן חדשה, הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק הוא מי ה"אבא" וה"אמא" של הדירה. כלומר, במידה ומדובר בפרויקט לפני בנייתו או במהלך הבניה, חשוב מאד לוודא מיהם הקבלן והיזם העומדים מאחוריו ולבדוק את המוניטין שיצא להם. בחינה כזו, שיכולה להתבצע על ידי פגישה עם דיירי פרויקט נדלן ותיק יותר שבנייתו הושלמה או שיטוט ברשת בחיפוש אחר חוות דעת, המלצות או אזהרות (תלונות דיירים, למשל), יכולה למנוע מכם עוגמת נפש רבה בהמשך. (כן, אנחנו יודעים שכולם בטוחים שלהם זה לא יקרה, אבל כך בדיוק חשבו בתחילה גם אלה שזה קרה להם).

טוב מראה עיניים

רחרחו (פיזית) וסיירו באזור המדובר מספר פעמים והקפידו לעשות זאת בשעות שונות של היממה. ישנם מטרדים אותם אתם עשויים לראות רק בשעות מסוימות של היום או הלילה. כפאב קולני בבניין הסמוך לבניין בו נמצאת הדירה, בית ספר ובו שירות הסעות שמוניותיו חוסמות את נתיבי התנועה בתחילתו ובסיומו של כל יום לימודים, מתנ"ס קולני המפעיל חוגי תקלוט וקריוקי למתחילים וכן הלאה. מובן לגמרי כי מה שמציק לכם עשוי שלא להציק לאחר (ולהיפך) ולכן, אל תסמכו רק על עדויות של אחרים (כמובן שלא מומלץ לסמוך בעיניים עצומות בעניין זה על עדותו של בעל הדירה, מסיבות מובנות מאליהן).

שירותים עירוניים ומוסדות חינוך

אם אתם משפחה צעירה עם ילד אחד או שניים, חשוב מאד לבדוק כי בסביבה קיימים שירותים חיוניים כסניף של קופת החולים בה אתם חברים, גנים ופארקי שעשועים ומבחר של מוסדות חינוך, הקריטיים ביותר בנושא הזמינות והקרבה הם גן ובית ספר יסודי, מאחר ובחטיבת ביניים ובבית הספר התיכון התלמידים כבר עצמאים יותר ולא תידרש להם הסעה. הימצאות של כאלה באזור המגורים שלכם תבטיח לילדיכם גם שפע חברים הגרים בסמיכות ואפשרויות בילוי אחה"צ (שתאפשרנה לכם לנוח מידי פעם).

לסיכום:

רכישת דירה חדשה אינה מתמצתת לארבעה קירות, דלת כניסה וחלונות. ישנם גורמים רבים ושונים אותם יש לקחת בחשבון בטרם ההחלטה על הדירה האחת, אותה תכנו ה"בית שלנו". שימת לב לפרטים קטנים עשויה להציל אתכם מבילוי השנים הקרובות בדירה/שכונה/אזור שאינכם מתחברים אליו.

השארת תגובה